​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​

​​​​​از جذاب‌ترین خانه‌های بافت تاریخی یزد، خانه‌ای است موسوم به "خانه حیرانی"، خانه‌ای که قدمتش به دوران قاجار باز می‌گردد و در محله یوزداران یزد واقع شده است. بادگیر واقع در خانه حیرانی به‌عنوان دومین بادگیر بلند دنیا شناخته شده است و از جاذبه‌های این خانه به‌حساب می‌آید.

​​​​​​


خانه حیرانی به عنوان اولین شعبه خانه خلاق ایران فعالیت خود را از فروردین ماه 1397 آغاز نمود. این خانه زیبا که متعلق به دوره قاجار می باشد در بافت تاریخی یزد که جزو میراث جهانی یونسکو نیز می باشد، واقع شده است.


​​​​​​​​​​​​​​


​​​​​​​

​​​​​​​با توجه به رویکرد اصلی خانه خلاق ایران در توجه و فعالیت در حوزه صنایع خلاق و فرهنگی در خانه حیرانی عمده فعالیت ها در حوزه صنایع دستی و هنرهای تجسمی و گردشگریِ هنر خواهد بود. حمایت از تیم های استارتاپی فعال در حوزه هنر شامل استقرار، تامین تجهیزات، حمایت مالی در مراحل اولیه و جذب سرمایه در مرحله رشد از جمله اقداماتی است که در این عمارت زیبا در حال انجام است. وجود مرکزعرضه آثار هنری، کارگاه های هنری، آرت رزیدنسی و کافه کارآفرینی، خانه حیرانی را به عنوان پایگاهی فعال در حوزه فرهنگ و هنر در مرکز کشور و به ویژه استان یزد مطرح می نماید.

خانه خلاق حیرانی خانه خلاق صنایع دستی

​آلبوم تصاویر خانه خلاق حیرانی

خانه خلاق حیرانی خانه خلاق صنایع دستی